aktualizované: 29.06.2022 13:22:03

Objavuj a poznávaj krásu Slovenskej prírody.

10. Výstup na Kloptáň

Dňa 8.4.2017 sa uskutočnila akcia Výstup na Kloptáň.   

                                              

Trasa akcie : Mníšek nad Hnilcom –  Hutná hoľa – KLOPTÁŇ – Ovčinec – Tri studne - Polianka – chata Izbica – Prakovce / Hutno /.

 

Dĺžka trasy : 21,5 km         Výškové prevýšenie : 1040 m               Čas akcie cca: 9.00-15.30 hod

 

Členovia KST MŠK :     Gengeľ, Riemer, Papcún, Neubeller, Cicoň, Čupaj

 

Trasa : Túru sme začínali na stanici ŽSR v Mníšku nad Hnilcom. Bolo zamračené ale zatiaľ bez dažďa. Dlho to však nevydržalo a vietor k nám privial dažďový obláčik. Išli sme v miernom daždi do strmého kopca asi hodinu. Od smerovníka na Hutnej holi sme začali mierne klesať potom samozrejme nás čakalo strmé stúpanie na vrchol. Cestou hore sa objavili aj snehové plôšky, zvyšky zrážkovej činnosti predchádzajúceho dňa. Konečne sme boli hore a keďže dosť fúkalo skryli sme sa do rozhľadne, ktorá je na vrchole postavená. Prezliekli sme sa do suchého, niečo sme zjedli a vypili. Urobili sme zápis do vrcholovej knihy, odfotili sa a pomaly sa chystali na cestu dole. Bol to dosť dlhý príbeh kým sme sa dostali von z lesných cestičiek a pred nami sa ukázali domy obyvateľov Prakoviec.

Touto túrou sme si dali takpovediac do tela ale povedali sme si že jarná očista tela a mysle ešte nikomu neuškodila a spokojní sme išli domov.